Walizka z praktycznymi pomysłami dla każdego językowca. Na dobry początek nowego roku!

Jedna z najbardziej kreatywnych nauczycielek angielskiego, Karina Frejlich, powraca na webinarze edunation, by otworzyć dla uczestników i uczestniczek edunation swoją walizkę z pomysłami. Czego tam nie ma! Pomysły na słownictwo, gramatykę, aktywizujące młodszych i starszych, pomysły na mówienie i na kreatywne powtórki. Niech Cię nie zabraknie. Taka gradka zdarza się bardzo rzadko. Aby obejrzeć nagranie kliknij w grafikę poniżej:

Nowe funkcje w Canvie – czy na pewno znasz je wszystkie?

Canva ciągle się rozwija i stale pojawiają się nowe funkcje. Wiele z nich jest niesamowicie przydatna i bardzo ułatwi nam życie. Warto być na bieżąco z nowinkami i dowiedzieć się, co jeszcze i jak da się w Canvie stworzyć  Serdecznie zapraszam na festiwal Canv’owych nowości  Aby obejrzeć nagranie kliknij w grafikę poniżej:

Od celu do efektu. Jak planować cele, by uczeń czuł, że się uczy?

Aby uczeń czuł, że się uczy i widział, że się uczy, potrzebuje wiedzieć, po co się uczy i jaki jest wyznaczony cel. Zapraszam Cię na webinarium, w trakcie którego dowiesz się:  jakiego typu cele powinniśmy wyznaczać czy uczeń powinien wiedzieć, jaki jest cel ćwiczenia i cel lekcji, jaki wpływ na wyznaczanie celów może mieć uczeń, co na to neurodydaktyka, jakimi…

Tajemnice Narzędzi Google

Korzystasz z narzędzi Google? Czy jesteś pewna/ pewien, że znasz skróty i różne rozwiązania, które ułatwią i usprawnią Ci pracę? Przyjdź na to szkolenie i zobacz, że praca z narzędziami Google jest prostsza, niż Ci się wydaje! Zapraszamy Cię na webinar, dzięki któremu poznasz praktyczne funkcje narzędzi Google! Aby obejrzeć nagranie kliknij w grafikę poniżej: 

To będzie dobry rok. Będę szczęśliwa i spełniona. A Ty?

Zapraszam Cię na webinarium, na którym dowiesz się: jak w nowym roku szkolnym nie wejść od razu w stare nawyki sprzed wakacji, jak zarządzić swoją powakacyjną energią, aby starczyło jej na 10 miesięcy a nie tylko dwa tygodnie, co to jest „nauczycielska konstytucja”, jak wyznaczyć sobie cele i je osiągnąć, jak zakończyć rok w czerwcu 2023 z poczuciem spełniania i…

Radosne „less is more” czyli kiedy nauczyciel osiąga lepsze wyniki robiąc… mniej.

Modernistyczna zasada „less is more” znakomicie wpisuje się nie tylko w architekturę ale także … taaadaaaa… w nauczyciele życie. Żeby się do niej przekonać trzeba trochę nad sobą popracować. W dobie „więcej, więcej, więcej” może wydać ci się, nauczycielu, mało interesująca i mało wiarygodna. Ale przekonam Cię, że robiąc mniej:  zmniejszysz nakład pracy w przygotowanie zajęć bez spadku na jakości…

Platforma Blooket dla powtórek oraz pozytywnej motywacji

W trakcie webinaru Asia opowie Wam, o co chodzi z platformą Blooket jako narzędziu w rękach lektora, pokaże rodzaje rozgrywek i funkcje gier oraz jak stworzyć bazę gier rozgrzewkowych. Dostaniecie mnóstwo pomysłów na powtórki do wykorzystania na lekcji i w domu. I najważniejsze: poznacie motywacyjne funkcje tej platformy. Aby obejrzeć nagranie kliknij w grafikę poniżej: 

Wakacyjne konwersacje z pomysłem

Wakacyjne konwersacje z pomysłem to efektywna narzędziówka dla lektorów prowadzących letnie zajęcia językowe bez podręcznika. Podczas spotkania podzielimy się z Wami naszymi niezawodnymi sposobami na wakacyjne spotkania ze słuchaczami na różnych poziomach zaawansowania językowego. Pokażemy jak rozumiemy i realizujemy ideę #ekonauczania oraz co zrobić, aby mądrze dysponować energią swoją i swoich kursantów. Zapraszamy! Aby obejrzeć nagranie kliknij w grafikę poniżej: 

Czy masz miejsce w budżecie na oszczędności i wyjazdy czyli o finansach w szkole językowej okiem humanisty

Zapraszamy na webinar z Katarzyną Synder Tamborską, wieloletnią właścicielką szkoły językowej Smile, która takie okienka w swoim budżecie od lat ma. Szkoła to nie tylko metodyka, ale dla właścicielki i właściciela to głównie finanse. Są dla nas – w większości humanistów – trudne i na początku nie do okiełznania. Jednak kiedy już je ogarniemy i w naszym rocznym budżecie pojawiają się…

7 najczęstszych błędów metodycznych i jak ich nie popełnić

Zapraszamy Cię do obejrzenia webinarium Luizy Wójtowicz-Waga, która pokażę Ci, jakie jest 7 najczęstszych błędów metodycznych, jakie obserwuję na lekcjach i podpowiem, jak im zapobiec. Niezależnie od tego, jak wiele lat pracujesz w zawodzie, nie ustrzeżesz się popełniania metodycznych błędów. Czasem działamy nawykowo, czasem wydaje nam się, że robimy dobrze. Aby obejrzeć nagranie kliknij w grafikę poniżej: 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart