Witamy w gronie uczestników webinarium!

Jesteś już na pokładzie „Pracuj Mądrzej nie ciężej ”?
Jeszcze nie?

Uwaga! Nowy
Bonusowy moduł:

"Praca głęboka"

Moduł dostępny od 1 września

Umiejętność pracy głębokiej oznacza umiejętność intensywnej koncentracji i uwolnienie się od rzeczy rozpraszających uwagę. Co dzięki temu zyskujesz? Tworzysz wartościowe rzecz szybciej, z mniejszym poziomem frustracji na otaczający Cię świat.

Cześć, tu Ania i Luiza!
To my stworzyłyśmy ten kurs!

Obie jesteśmy nauczycielkami, mamami i przedsiębiorczyniami. Łączymy każdego dnia życie nauczycielskie, rodzinne, życie właściciela firmy.

Znamy to od podszewki: wysokie wymagania stawiane samym sobie, swoim lekcjom, szkoleniom. Dbanie o rodzinę i wspólny czas. Dbanie o siebie, swój rozwój, sport, jedzenie, emocje. Wyścig z czasem i apetyt na więcej. Był czas, gdy z trudnością godziłyśmy wszystkie obszary naszego życia.

Ale, UWAGA, mamy już swoje sposoby.
I bardzo chcemy się z Tobą nimi podzielić, bo wiemy, że dzięki nim będziesz łatwiej i skuteczniej zarządzać sobą w gąszczu zawodowo-prywatnych spraw, będziesz mieć więcej radości i oddechu i więcej życia w życiu.

Kurs online
"Pracuj mądrzej nie ciężej"

Idea zarządzania czasem jest z góry skazana na porażkę: pamiętajcie, drodzy nauczyciele, zarządzanie czasem nie istnieje!

Nie ma możliwości zarządzenia tym zasobem, bo nie mamy nad nim żadnej kontroli – nie możemy go zatrzymać, pogonić, zwolnić, kazać mu się powtórzyć. Istnieje niezależnie od nas. Bardzo wygodne jest mówienie: „Spróbuję lepiej zarządzić moim nauczycielskimi prywatnym czasem, choć nie mam nad nim kontroli. Ale jeśli mi się nie uda, cóż, nie moja wina”.

Co w zamian?

Nauczymy Cię naszego motta: zarządzanie SOBĄ w czasie. Zacznij z nami przygodę odkrywania przyjemności i efektywności w planowaniu, organizowaniu, ustawianiu, odrzucaniu i innych słowach, które pięknie brzmią ale z praktyką … cóż… gorzej :).

Kiedy zakończysz ten kurs spokojnie będziesz w stanie powiedzieć:

– Hura! Wyznaczam sobie priorytety!

– Nareszcie wyznaczam cele krótkoterminowe i długoterminowe!

– Wspaniale! Wiem dokąd podążam!

jeden

Zdobędziesz więcej życia w życiu!

dwa

Codziennie jasne będzie, co jest priorytetem a co nie!

trzy

Wyznaczysz cele w różnych dziedzinach życia i będziesz je osiągać!

cztery

Zobaczysz w lustrze zorganizowanego, spełnionego nauczyciela!

pięć

Uśmiechniesz się do siebie. Poczujesz, że ogarniasz!

sześć

Przejmiesz kontrolę nad swoimi zadaniami, rządowym życiem!

Poznajmy się bliżej 🙂

Anna Popławska

Jestem lektorem języka angielskiego i trenerką nauczycieli języków obcych. Pasjonuję się nowoczesnymi technologiami w nauczaniu, a jeszcze bardziej – uczeniem innych nauczycieli jak korzystać z innowacyjnych pomysłów, aplikacji, narzędzi.

Specjalizuję się we wprowadzaniu nowoczesnych technologii w nauczaniu języków obcych. Prowadziłam szereg konferencji edukacyjnych, autorskich szkoleń i warsztatów i regularnie występuję na ważnych wydarzeniach szkoleniowych rynku edukacyjnego, w tym najważniejszych organizacji na Polskim rynku.

Luiza Wójtowicz-Waga

Jestem absolutną fascynatką towarzyszenia ludziom w rozwoju i nic nie ekscytuje mnie bardziej niż patrzenie na rozwijających się uczestników moich szkoleń. Specjalizuję się w uczeniu dorosłych: od 18 lat prowadzę zajęcia z języka angielskiego dla dorosłych w biznesie a od 10 lat jestem trenerem i coachem nauczycieli (skończyłam renomowaną szkołę trenerów TROP). Tematy, od których świecą mi się oczy, to podnoszenie jakości lekcji, praca nad marką osobistą, pewnością siebie i kreatywnością nauczycieli, wyznaczanie celów i ich konsekwentne osiąganie.

Jestem moderatorem metody Design Thinking, stąd praca nad potencjałem twórczym zespołów jest tym, co kręci mnie najbardziej.

W programie kursu:

Po każdej z 21 lekcji dostaniesz 1 zadanie do wykonania, dzięki temu będzie w stanie od razu przećwiczyć treści, o których mowa była w tej lekcji!

Lekcja 1

Zacznijmy od mocnych pytań.

Aby nasz kurs dał Ci szansę na prawdziwą zmianę, zacznij od odpowiedzenia sobie na szereg pytań, które zadam Ci w pierwszej lekcji. Dzięki tym pytaniom jasne będzie dla Ciebie, jakie obszary są priorytetowo do zmiany. Gotowa na twarde zderzenie z prawdą o tym, jak radzisz sobie z zarządzaniem sobą w czasie?

Zadanie 1.

Lekcja 2

Matryca Eisenhowera.

Niech zgadnę: ciągle „gasisz pożary”, nieprawdaż? Sprawy do załatwienia są niezmiennie pilne i na wczoraj a na to, co związane z jakością życia nie starcza już czasu? Skąd ja to znam… W tej lekcji pokażę Ci Matrycę Eisenhowera -narzędzie, które pokaże Ci, jak skupić się na tym, co ważne a nie ciągle tylko skupiać cie na tym, co pilne.

Zadanie 2.

Lekcja 3

Moje nawyki.

W tej lekcji rozłożymy na części pierwsze Twoje nawyki.

Skąd się wzięły? Co Ci dają? A co przez nie tracisz? Które dodają energii a które ją odbierają? Jak wprowadzać nowe i pozbywać się tych niekorzystnych?

Zadanie 3.

Lekcja 4

Delegowanie zadań.

Niektórzy z nas żyją w przekonaniu, że każde zadanie muszą wykonać oni. Praca, dom, dbanie o każdy aspekt życia. „Dlaczego to ja zawsze muszę być ja?” – czy czasem zadajesz sobie to pytanie?

W tej lekcji dotkniemy problemu delegowania zadań. Nie masz komu ich delegować? Tym bardziej obejrzyj lekcję nr 4 i wykonaj zaproponowane w niej ćwiczenia.

Zadanie 4.

Lekcja 5

Asertywność.

Kiedy chcesz nauczyć się zarządzać sobą w czasie, nie możesz nie przyglądać się swojej asertywności. Czy wiesz, że jest to umiejętność a nie cecha? Możesz ją rozwinąć, możesz nad nią pracować. W tej lekcji pokażę Ci kilka najważniejszych zasad i ćwiczeń, dzięki którym Twoja asertywność wzrośnie a Ty staniesz się spokojniejszym, bardziej wolnym nauczycielem.

Zadanie 5.

Lekcja 6

Planowanie ABC.

Niby każdy wie, że należy planować dzień, miesiąc, rok, ale często łatwiej powiedzieć niż zrobić … i jeszcze się tego trzymać! W tej lekcji poznasz planowanie w systemie ABC -dzięki nimi nauczysz się wyznaczać priorytety, robić realistyczne listy zadań, dowiesz się, jak z sukcesem realizować plan dnia.

Zadanie 6.

Lekcja 7

Prawo Parkinsona.

Według Prawa Parkinsona Twoja praca zajmuje tyle czasu, ile na nią przeznaczysz.

Co to w rzeczywistości oznacza dla Twojego planowania i realizacji nauczycielskich, zawodowych, rodzinnych planów? Jak podejść do planowania wiedząc, czym jest Prawo Parkinsona?

Zadanie 7.

Lekcja 8

Rozpraszacze, flow i technika Pomodoro.

Nie wiem, jak to jest u Was, ale dla mnie skupienie się na pracy to najważniejszy aspekt efektywności i skrócenia czasu pracy. Ale jak to się skupić, gdy co chwila ktoś pisze, dzwoni, coś chce, social media pełne są interesujących treści… W tej lekcji poznasz techniki pracy z rozpraszaczami i najważniejszą z nich, Pomodoro.

Zadanie 8.

Lekcja 9

Wyznaczanie celów.

W tej lekcji skupimy się na efektywności w osiąganiu celów – jak wyznaczyć cel, by dał Ci szansę na satysfakcję?

Osiągnięcie celu w dużym stopniu od tego, czy cel wyznaczony został w realistyczny sposób. Skupimy się na precyzji, mierzalności, terminowości.

Zadanie 9.

Lekcja 10

Prokrastynacja.

Czy Wam też się czasem naprawdę nie chce wykonać jakiegoś zadania? Czy też zdarza Wam się odkładać aż do ostatniej chwili? A wyrzuty sumienia rosną… No cóż, i z tym sobie poradzimy.

W tej lekcji poznasz techniki radzenia sobie z prokrastynacją. Dzięki tej lekcji nauczysz się, jak nie odkładać na później.

Zadanie 10.

Lekcja 11

Perfekcjonizm.

Lubimy kiedy zadanie wykonane jest perfekcyjnie. Ważne słowa ślicznie podkreślone kolorem, ułożone w równe kolumny, pięknie wycięte… W nieskończoność udoskonalamy nasze zadanie ale nie widzi ono niestety światła dziennego.

W tej lekcji rozprawimy się z tym, co lepsze – wykonane czy doskonałe.

Zadanie 11.

Lekcja 12

Odpuszczanie i rezygnacja.

O nie, jak to „rezygnacja”? Jak to „zmiana zdania”? Przecież się zobowiązałam. Przecież obiecałem. A jednak.

W tej lekcji pokażę Ci, kiedy trzeba odpuścić i zrezygnować by inne tematy poszły do przodu.

Zadanie 12.

Lekcja 13

Porządek w dokumentach.

Bałagan w dokumentach, skanach czy umowach może być niesamowicie frustrujący i marnujący czas. Są sposoby na to, aby nad tym zapanować.

W tej lekcji pokażę Ci jak możesz zorganizować swoje pliki i w jaki sposób możesz dzielić się nimi z innymi osobami.

Zadanie 13.

Lekcja 14

Porządek w linkach i materiałach na lekcje.

Czy masz tak wiele materiałów, PDFów, plików, że sam/a już nie wiesz co tak naprawdę masz? Do tego jeszcze linki do ciekawych stron i na końcu okazuje się, że jeśli czegoś potrzebujesz to i tak nie wiesz, gdzie to masz?

W tej lekcji podpowiem jak możesz to wszystko uporządkować.

Zadanie 14.

Lekcja 15

Porządek i zarządzanie zadaniami.

Zapewne masz wiele na głowie: uczniowie, lekcje, prace domowe, rodzina, pralnia, lekarz… Czasem lista zadań biegnie bez końca. Czasem wypadnie coś niespodziewanego.

Jak mieć nad tym kontrolę i wszystko w jednym miejscu? To pokażę Ci w tej lekcji.

Zadanie 15.

Lekcja 16

Porządek na lekcjach i między lekcjami: "co było ostatnio? czy to już było?”.

Jeśli masz wielu uczniów, klas – zapewne nie raz zastanawiasz się co omawialiście ostatnio i co powinniście robić na kolejnych zajęciach. NIe jesteś jedyną osobą, która może mieć z tym problem.

W tej lekcji pokażę Ci jakie rozwiązania mogą Ci pomóc.

Zadanie 16.

Lekcja 17

Porządek w notatkach.

Czy zdarza Ci się czasem zanotować jakiś ciekawy pomysł? Pewnie w paru miejscach jednocześnie.

Jak nad tym zapanować? Jak móc prowadzić notatki niezależnie od urządzenia z którego korzystasz i nadal mieć wszystko w jednym miejscu?

Zadanie 17.

Lekcja 18

Porządek w kalendarzu: planowanie i umawianie się.

Zapewne nie raz musiałaś/eś ustalić datę przyjęcia, wyjazdu czy obiadu z paroma osobami jednocześnie.

Czy wiesz, że w tym zadaniu również może pomóc Ci technologia?

Zadanie 18.

Lekcja 19

Umawianie lekcji.

Jeśli uczysz ONLINE na pewno wiesz, że umawianie zajęć

i ustalanie dogodnego terminu jest uciążliwe dla obu stron.

Czy nie lepiej byłyby, gdyby uczeń wiedział, kiedy masz wolny czas, umówił się na lekcję i nawet za nią zapłacił?

I to wszystko bez Twojego udziału!

Zadanie 19.

Lekcja 20

Porządek w social mediach.

Tak, posty w social mediach można zaplanować. Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzisz stronę swojej firmy, aby publikować regularnie. Jeśli myślisz, że trzeba to robić codziennie, jesteś w błędzie. Wszystko może być przygotowane wcześniej a publikacją zajmą się programy. Stories na Instagramie również:) Stwórz content i śpij spokojnie.

Zadanie 20.

Lekcja 21

Co jeszcze możesz zrobić ONLINE, aby zaoszczędzić czas?

Internet wyręcza mnie w niesamowicie dużej ilości spraw.

W tej lekcji pokażę Ci co jeszcze możesz zrobić ONLINE< aby mieć więcej czasu tylko dla siebie.

Zadanie 21.

Co zyskujesz?

Pracujesz szybciej, z mniejszym poziomem zdenerwowania na rozpraszający Cię świat, osiągasz więcej, w krótszym czasie. Masz poczucie sprawczości i szybko widzisz efekty. A to uszczęśliwia.

Pakiet "Uczestnik kursu ONLINE"

BILET ONLINE

249 PLN

349 PLN

Najpopularniejsze pytania:

pytajnik

Nigdy nie uczestniczyłem w kursie online. Czy potrzebuję kamery internetowej?

Nie musisz mieć kamery internetowej ani żadnych dodatkowych urządzeń. Kurs oglądasz na Platformie Szkoleniowej edunation, na którą logujesz się przez przeglądarkę internetową.

pytajnik

Czy muszę być przed komputerem o określonej godzinie 20 lutego?

Nie musisz. Kurs będzie nagrany. Uczestnicy dostaną dostęp do nagrań, z których będzie można swobodnie korzystać przez 12 miesięcy.

pytajnik

Czy mogę oglądać każdą lekcje wielokrotnie?

Możesz oglądać każdą lekcje wielokrotnie. Również możesz stworzyć własne notatki do każdej lekcji, oglądać na komputerze lub na telefonie.

Masz pytania?

Chcesz zostać naszym partnerem?

Ewa Szczygoł

577 033 633

ewa.szczygol@edunation.com.pl