Apki w łapki – aplikacje do nauki języków dla dzieci

Dziecko korzysta z tableta i uczy się języków

Apki w łapki – aplikacje do nauki języków dla dzieci

Szukasz aplikacji do nauki języków obcych, którą możesz wykorzystać na lekcji z dziećmi? Chcesz urozmaicić swoje zajęcia i zachęcić uczniów do aktywnego uczestnictwa i mówienia w języku obcym? Anna Popławska, ekspertka od technologii w edukacji, śpieszy na pomoc 🙂

Aplikacje do nauki języków dla dzieci, które pokocha nauczyciel

The Sims FreePlay

Znasz grę The Sims? Kto w nią nie grał… 🙂 Gra jest teraz dostępna w wersji mobilnej zupełnie za darmo (link TU). Aplikacja śmiało możesz polecić uczniom do gry w domu, gdzie poruszają się w świecie simsów; wykonując polecenia i realizując kolejne etapy gry w całości po angielsku. Jak wykorzystać aplikację na lekcji razem z uczniami? Podłącz telefon do rzutnika i wspólnie z uczniami opiszcie interaktywny pokój simsa, solidnie powtarzając słownictwo i gramatykę potrzebną do opisu obrazka w języku obcym – zaangażowanie uczniów na 100%!

Story Cubes

Ukochane kostki nauczycieli są dostępne również w aplikacji na telefon (pobierz TU), w ten sposób możesz mieć kostki zawsze przy sobie. Zasady gry są identyczne jak w wersji offline – uczeń “rzuca” kostkami i jego zadaniem jest ułożenie historii w języku obcym z wylosowanych elementów. Możesz dokupować kolejne zestawy kości bezpośrednio w aplikacji. Ciekawostką jest funkcja “zrób zdjęcie”, możesz wysłać takiego printscreena kości uczniowi jako pracę domową w sekundę!

Flip lip

(Android)
Dzięki tej aplikacji twoi uczniowie pokochają mówienie po angielsku na lekcji!
Zmienianie głosów to to, co dzieci lubią najbardziej 🙂 A aplikacja daje ich duży wybór. Dodatkowo uczniowie mogą przybierać różne role, dzięki gotowym zdjęciom, np. księżniczki albo kowboja. Uczniowie podkładają głosy wybranym postaciom, a całość możesz zachować w formie video i przekazać rodzicom dziecka (pobierz TU)

Puppet Pals

(IOS)
Aplikacja, dzięki której razem z uczniami napiszecie scenariusz do bajki i wyreżyserujecie własną sztukę na lekcji z podkładem w języku obcym w wykonaniu uczniów.

Koniecznie obejrzyj poniższe nagranie z webinarium – Ania prezentuje wszystkie aplikacje krok po kroku 🙂

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart