Poznaj 15 gadżetów dla Twoich lekcji z języka obcego!

Poznaj 15 gadżetów dla Twoich lekcji z języka obcego!

Łapki na muchy

Nauczyciel może przy ich pomocy ćwiczyć umiejętność czytania sightwords. Proponuję muchy ze strony sightwords.com. Na każdej z nich jest jedno słówko. Nauczyciel odczytuje poszczególne słowa a zadaniem uczniów jest je odnaleźć i uderzyć w nie łapką.

 

Patyczki do uszu

Nauczyciel barwi patyczki na różne kolory (ilość kolorów=ilość grup). Uczniowie z zamkniętymi oczami wybierają patyczki. Dzięki temu podział na grupy przebiega szybko i „bezboleśnie”.

 

Makaron

Nauczyciel może ukryć w nim zdania z wyciętymi czasownikami. Zadaniem uczniów będzie uzupełnienie zdań czasownikami w odpowiedniej formie. Nauczyciel może również schować w nim pojedyncze zdania z e-maila a zadaniem uczniów będzie ponowne jego odtworzenie.

 

Story cubes

Uczniowie wyrzucają kości i zadaniem ich jest ułożyć opowiadanie, w którym wykorzystają związane z nimi rzeczowniki czy czasowniki. Uczniowie mogą również wspólnie tworzyć historyjkę, zdanie po zdaniu.

 

Opakowanie po frytkach

Nauczyciel przygotowuje opakowania po frytkach i papierowe podłużne karteczki z zółtego kartonu, które składa na pół. Na karteczkach może napisać zdania z wyciętymi czasownikami. Zadaniem uczniów jest wylosować „frytkę” i uzupełnić zdania czasownikiem w odpowiedniej formie.

 

Patyczki logopedyczne

Nauczyciel może wykorzystać je na wiele różnych sposobów.Przy wykorzystaniu ruchomych oczek stają się postaciami a uczniowie mogą wykorzystać je przy tworzeniu prostych dialogów.

 

Nakrętki i naklejki piankowe

Nauczyciel przykleja naklejki na nakrętki. Uczniowie grają w grę na zasadach popularnej gry Memo. Ich zadaniem jest odkrywać nakrętki tak aby znaleźć pasujące do siebie pary.

 

Chusta animacyjna

Nauczyciel może wykorzystać ją do zabaw ruchowych. Może również być podstawą do utrwalenie nazw poszczególnych kolorów. Uczniowie przechodząc po chuście powtarzają nazwy kolorów.

 

Opakowania po pizzy

Nauczyciel może wykorzystać je na wiele różnych sposobów. Mogą być na przykład wersją gry „Guess who?” Wówczas uczniowie dobierają się w pary i każdy z nich wybiera jednego potworka z pizzy. Zadaniem partnera jest odgadnąć, który potwór został wybrany.

 

Pacynki na palce

Nauczyciel może dzięki nim powtórzyć nazwy członków rodziny. Przykładowy wierszyk:

Hom many people live at your house?

One, my father,

Two, my mother,

Three, my sister,

Four, my brother.

There’s one more. Now let me see.

Oh yes, of course. It must be me!

(New Stepping Stones 1)

 

Tablice do pisania suchościeralnego

Nauczyciel prosi uczniów o napisanie poszczególnych słów, lub zwrotów w języku, którego naucza. Uczniowie piszą na tabliczkach i podnoszą je na znak nauczyciela.

 

Woreczki

Woreczki Emocje firmy Akson można wykorzystać do wielu różnych zabaw. Uczniowie mogą losować woreczki i tworzyć zdania typu „He is sad”, „He is happy” itp. Mogą również spacerować z woreczkami na głowie i tworzyć proste dialogi odpowiadając na pytania o samopoczucie.

 

Mata do kodowania

Nauczyciel może wykonać ją samodzielnie lub zakupić gotową. Można wykorzystać ją do powtórki słownictwa, przeliczania itp. Na poniższym zdjęciu utrwalamy kolory i figury geometryczne.

 

Myjki

Poniższe myjki zakupione w sklepie Dealz mogą posłużyć do powtórki piosenki „Baby Shark”.

 

Kubeczki

Uczniowie układają wieżę składającą się z kubeczków i flashcards. Mogą dzięki tej zabawie powtórzyć i utrwalić poznane na wcześniejszych lekcjach słownictwo.

 

Autorka: Katarzyna Janocha

 

Jeszcze więcej pomysłów znajdziesz na jesiennym festiwalu pomysłów „eduOctoberfest 2021”:

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart