Niemiecki na wesoło, czyli jakie strony i aplikacje wykorzystać, żeby urozmaicić lekcję

Nauczyciel korzysta z aplikacji do nauki języków

Niemiecki na wesoło, czyli jakie strony i aplikacje wykorzystać, żeby urozmaicić lekcję

Chcesz pokazać uczniom, że nauka niemieckiego nie musi być ani nudna, ani trudna? W tym wpisie znajdziesz aż 3 wesołe narzędzia na urozmaicenie lekcji niemieckiego i tym także sposobem, zachęcisz swoich uczniów do samodzielnej nauki tego języka. Toll, oder?

1.  LyricsTraining – to platforma z muzycznymi video klipami, na której uczniowie będą ćwiczyć umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Ich zadaniem jest uzupełnienie ze słuchu słów brakujących w tekście piosenki – aż 4 stopnie trudności gry do wyboru! Korzystanie z platformy jest bezpłatne a wybór piosenek w języku niemieckim jest bardzo duży. Taka nauka jest przyjemna, motywująca i ekscytująca – Twoi uczniowie pokochają LyricsTraining! 🙂

2.   Ba Ba Dum – kolorowa aplikacja do nauki języków obcych, która jest również grą. Aplikacja skutecznie uczy słownictwa dzięki połączeniu dźwięku, obrazu i tekstu. Do wyboru aż 5 różnych gier. Z Ba Ba Dum nauka niemieckiego przestaje być tylko nauką, a staje się również świetną zabawą!

3.   Baltoslav – strona, na której znajdziesz gry do nauki słownictwa. Gra Finding Pairs polega na dopasowaniu słowa w języku niemieckim z jego odpowiednikiem w języku polskim. W grze Words&Pictures zadaniem uczniów jest wybranie obrazka, który przedstawia zadane hasło lub słowo – z każdą poprawnie udzieloną odpowiedzią poziom trudności gry się zwiększa. Od takiej nauki aż ciężko się oderwać! 🙂

Chcesz więcej? Zobacz nasz post o najlepszych aplikacjach do nauki języków dla dzieci

Zapraszamy do zakupu nagrań z konferencji dla germanistów „Deutsch ist toll”. Kliknij w banner, aby dowiedzieć się więcej.

Retransmisja konferencji dla nauczycieli języka niemieckiego

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart