Najlepsze programy do tworzenia ćwiczeń na lekcje języków

Laptop na biurku nauczyciela języków obcych

Najlepsze programy do tworzenia ćwiczeń na lekcje języków

Koniec ślęczenia na dokumentami w Wordzie i żmudnego, wielogodzinnego przygotowywania ćwiczeń na lekcje! Ania Popławska ma dla Was siedem świetnych programów, dzięki którym szybko przygotujecie ćwiczenia, które będziecie mogli wykorzystać na lekcji i zadać jako pracę domową, wydrukować i pobrać na komputer, a na dodatek wszystko to za darmo! Bo mądrze użyta technologia ułatwia życie nauczycielom.

  • http://www.johnsesl.com/ – generator ćwiczeń z lukami: wklejamy tekst i generujemy różne rodzaje luk, np. z podaną pierwszą literą, z liczbą kresek odpowiadającą liczbie liter, z podanymi samogłoskami lub spółgłoskami itd. Drukujemy ćwiczenia lub wybieramy opcję „drukuj do pdf” i zapisujemy pdf na komputerze.
  • https://wordwall.net/ – generator interaktywnych ćwiczeń do pracy na lekcji lub w domu. Jest możliwość druku. W darmowej wersji możemy stworzyć pięć zadań z różnym słownictwem, a każde z nich wykorzystać nawet w siedemnastu automatycznie generowanych różnych rodzajach ćwiczeń takich jak np. dopasowywanie, quiz, krzyżówka, wykreślanka.
  •  https://quickworksheets.net/ – generator ćwiczeń takich jak rozsypanki, wykreślanki, bingo, krzyżówki, dopasowywanki  i mnóstwo innych.
  • https://worksheets.theteacherscorner.net/ – z wyglądu nieco staroświecki ale bardzo przydatny generator krzyżówek, wykreślanek, sudoku, labiryntów, zadań z lukami i innych skarbów.
  • https://www.word-booster.com/ – nowy najlepszy przyjaciel anglisty! Wklejamy link z adresem tekstu, a program przerabia go nam w artykuł z podkreślonymi ciekawymi słowami, listę słówek z definicjami i przykładami użycia oraz quiz na słownictwo. Możemy wszystko pobrać w pdf.
  • https://www.vocabulary.com/ – wklejamy listę słówek lub cał
    y tekst, a program proponuje nam słowa do wykorzystania. Wybieramy tylko te, które chcemy i albo korzystamy w klasie, albo zadajemy jako pracę domową (uczniowie muszą założyć konto).  Program proponuje kilka definicji słowa, przykłady użycia w kontekście, ciekawostki na temat słowa itp. Można drukować.
  • https://lyricstraining.com/ – baza tekstów piosenek w różnych językach. Wybierając konto nauczycielskie, możemy przerabiać teksty na ćwiczenia z lukami.

Przeczytaj też nasz post o aplikacjach do nauki języków dla dzieci

 

 

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart